A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Dyskusje na temat oprogramowania urządzeń firmy Totolink
tomek.siwak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2018, 8:21

A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: tomek.siwak » 17 lis 2018, 8:38

Dzień dobry,
Od nowość borykam się z problemem rozłączania hostów od sieci WAN na kablu jak i WIfi oraz regularnych kilku minutowych braków dostępu do Internetu. Dzieje się tak na wszystkich wersjach firmware , na wersji V3.2.4 problem występuje najrzadziej, aczkolwiek w siec wifi 5G praktyczne nie działa dostęp do internetu po ok. 15 sekundach od połączenia informacja o braku internetu (2,4gh działa ok).
Rozłączenia nie występują na wszystkich hostach w tym samym momencie, to znaczy np. na domowym komputerze jest sieć, a w tym samym momencie nie ma sieci na TV albo dekoderze. To samo tyczy się wifi, na jednym telefonie jest internet podczas, gdy na drugim informacja o braku dostępu do internetu.
Proszę o pomoc.
dziękuje Tomek

anteny24
Administrator
Posty: 163
Rejestracja: 30 lis 2017, 15:27

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: anteny24 » 19 lis 2018, 11:43

tomek.siwak pisze:
17 lis 2018, 8:38
Dzień dobry,
Od nowość borykam się z problemem rozłączania hostów od sieci WAN na kablu jak i WIfi oraz regularnych kilku minutowych braków dostępu do Internetu. Dzieje się tak na wszystkich wersjach firmware , na wersji V3.2.4 problem występuje najrzadziej, aczkolwiek w siec wifi 5G praktyczne nie działa dostęp do internetu po ok. 15 sekundach od połączenia informacja o braku internetu (2,4gh działa ok).
Rozłączenia nie występują na wszystkich hostach w tym samym momencie, to znaczy np. na domowym komputerze jest sieć, a w tym samym momencie nie ma sieci na TV albo dekoderze. To samo tyczy się wifi, na jednym telefonie jest internet podczas, gdy na drugim informacja o braku dostępu do internetu.
Proszę o pomoc.
dziękuje Tomek
Witam,

Z tego co zrozumiałem, to problem polega na tym , że inny użytkownicy mają kóopot z połączeniem do Ciebie od strony WAN.

W jaki sposób masz dostarczaną usługę Internet ? To jest jakiś światłowód ? Kablówka ? Radiówka ? :?:

tomek.siwak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2018, 8:21

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: tomek.siwak » 19 lis 2018, 22:09

Przepraszam, moj blad. Chodziło mi o siec lokalna czyli LAN.
Objaw taki jakby wyciągnąć wtyczke z karty sieciowej.
Pozd.

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: aBaZ » 21 lis 2018, 11:45

tomek.siwak pisze:
19 lis 2018, 22:09
Przepraszam, moj blad. Chodziło mi o siec lokalna czyli LAN.
Objaw taki jakby wyciągnąć wtyczke z karty sieciowej.
Pozd.
Z tego co piszesz to na niepoprawne działąnie sieci może mieć wiele czynników ...

Czy wszystkie adresy w sieci dostają Automatycznie adresy z routera (DHCP) ? Czy niektóre mają adresy przypisane na sztywno ?

Może być również tak, że jakieś urządzenie podłączone do sieci np. jakiś telefon, może generować jakieś problemy - bo już się z taką sytuacją spotkałem...

Fajnie by było jakbyś miał jakieś statystyki sieci np. jakieś proste icmp (ping) zarówno do routera (podejrzewam, że 192.168.1.1) jak i do jakieś zewnętrznego serwisu (np. ping 8.8.8.8 albo na jakikolwiek inny serwis internetowy).

Na tej podstawie jestes w stanie stwierdzić co się dokładnie dzieje tzn. czy nie masz dostępu tylko do routera po sieci lokalnej, czy np. Twój provider ISP ma jakieś problemy ze stabilną usługą...

Powiedz proszę, w jaki sposób masz dostarczony internet .... ? Radio? Światło? Kablówka ?
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

tomek.siwak
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2018, 8:21

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: tomek.siwak » 21 lis 2018, 17:58

@LeszeK
Wszystkie urządzenia sa ustawione na DHCP na routerze, zarówno wifi jak i Ethernet.
Urządzenia zostaja losowo odlaczone od sieci lan. Np na monitorze w windowsie pojawia sie czerwony X na ikonie sieciowej w zasobniku. Nie moznan polaczyc sie z routerem proba przejscia na adres 192.168.1.1 daje komunikat siec nie osiaglna. Dodam ze w tym czasi inne urządzenia pracuja w sieci normalnie i maja dostep do internetu.
Dzieje sie tak zarowno z PCem, jak i dekoderem jak i z TV. Na urzadzeniach mobilnych rozlacza polaczenie z Wifi.
Wszystko bardzo losowo.
Wykluczam niestabilnosc ISP.
Mie moge nic zpingowac na PC bo nie sieci w tym momencie.

Jedyne co mi przychodzi na mysl to ustawie na sztywno adresów IP w sieci lan i sprawdzenie.
Pozdrawiam

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: aBaZ » 22 lis 2018, 14:43

Dobry pomysł angel
Co więcej... spróbuj jeszcze zmienić szerokość kanału na 20MHz i np. zmienić kanał na jakiś inny..
Oczywiście mam nadzieje, że nie masz ustawionego kanału na "Auto" :mrgreen:
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

yarass
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2019, 18:24

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: yarass » 11 gru 2019, 18:35

Witam
Problem który opisuje kolega również zdarzał mi się na sofcie pobranym z strony producenta czyli :

Kod: Zaznacz cały

http://totolink.net/
. Akurat posiadam A3002RU w wersji V2 "czarny". Do wczoraj działo się dokładnie to co opisuje kolega czyli, sam losowo np co 3h wywalał host IPS i pokazywał komunikat "musisz się zalogować do sieci ..." .

Na rozwiązanie wpadłem całkiem przypadkiem

Kod: Zaznacz cały

https://www.batna24.com/pl/p/totolink-a3002ru-router-wifi-rmmmj
a dokładniej sposobem opisanym w tym manualu

Kod: Zaznacz cały

https://www.batna24.com/products/DNXFLNLOFRMMMJ/Totolink%203002ru%20aktualizacja%20oprogramowania%20przez%20TFTP.pdf
Podejrzewam, że domyślnie jest jakiś problem z wgranym softem i trochę trzeba pokombinować. Dodam, że restart routera nie odbywa się teraz w 30 sec do 60 sec tylko w jakieś 15 do 20 sec.
Od wczoraj router stoi stabilnie nie wiesza się nie pokazuje dziwnych komunikatów.
Dodam, że podobny problem był z A3002RU V1, ale tam nie chciał gadać z modemami ISP a dokładnie coś miał nie tak z modemami marki Arris, po prostu się gryzły ze sobą, z modemami Cisco było wszystko ok.

aBaZ
Entuzjasta
Posty: 425
Rejestracja: 11 sty 2018, 16:50

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: aBaZ » 12 gru 2019, 11:48

Tzn polecam korzystać z oprogramowania z naszej strony www -> https://www.batna24.com.
Mamy stały kontakt z inżynierami z Totolinka i firmware dostępny na naszej stronie jest stabilny, sprawdzony i robiony konkretnie pod nasze zapotrzebowanie.
LinuX is not an alternative, LinuX is the Future!

yarass
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2019, 18:24

Re: A3002RU regularne rozłączanie hostów i braki w dostępie do Internetu

Post autor: yarass » 12 gru 2019, 19:43

Cofam to co przed chwilką napisałem, że naprawił problem soft z strony...
Problem polega na tym, że mi hosty wywala losowo ale pod warunkiem jak podłącze kompa który ma karte lan na chipie

Kod: Zaznacz cały

Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 07)
Aby sprawdzić i zdiagnozować problem, podłączyłem lapka i xboxa 360. Lapek ma karte na Qualcommie LAN giga, xbox 360 nie wiem jaka tam ma + 4 klienty po wifi, w różnych konfiguracji 2x 2,4 Ghz , 2x5 Ghz.
I tu stoi wszystko stabilnie. Komp z dziwną karta wypięty z portu lan, 8h działa bez problemu. Po podłączeniu kompa, jest średnio co 2h/3h wywala losowo hosty.

I moje pytanie czyżby soft który jest gryzł się z niektórymi chipami RTL ? Wiem, że to brzmi niewiarygodnie, ale potwierdziłem już to na dwóch komputerach z zintegrowana kartą Lan na tym samym układzie.

ODPOWIEDZ